Tutaj powinien być opis

30-lecie nadania sztandaru

             Sztandar dla społeczności szkolnej jest symbolem Polski – Narodu – Ziemi, symbolem Małej Ojczyzny, jaką jest szkoła i jej najbliższe środowisko. W tym roku nasza szkoła obchodziła jubileusz 30-lecia nadania sztandaru. Z tej okazji 7 czerwca odbył się uroczysty apel. W jego trakcie uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie, przedstawili wpływ wydarzeń z roku 1989 na dzieje naszej ojczyzny, a recytując patriotyczne wiersze i śpiewając hymn szkoły pragnęli ukazać, że wartości cenione dawniej są dla nich aktualne.

            W naszej szkole uczniowie nie tylko zdobywają wiedzę i potrzebne umiejętności, ale również rozwijają swoje zainteresowania i talenty. Apel stał się okazją do zaprezentowania ich. Po pokazie talentów uczniowie z klasy VIII z przymrużeniem oka przedstawili nam „Atlas uczniów i nauczycieli”. Apel, jak to w szkole bywa, zakończył się testem wiedzy o naszej palcówce.  

            Ważny dla nas czas uświetniło przybycie gości. Z pewnością wszystkim zapadły w pamięć słowa byłego dyrektora naszej palcówki - pana Ryszarda Grzegorczyka, który opowiadając o wydarzeniach sprzed lat, przeniósł nas w czasie.

 

red.E.Mrózek