Tutaj powinien być opis

Laboratorium Wyobraźni w Poznaniu

20 stycznia uczniowie klas IV-VIII odwiedzili Laboratorium Wyobraźni w Poznaniu. Wizyta w tym niezwykłym miejscu pozwoliła nam zdobyć wiedzę, zrozumieć wiele otaczających nas zjawisk, a także pobudziła naszą ciekawość świata. Uczniowie mieli możliwość próbować, mieszać, sprawdzać, by odkrywać odpowiedzi na naukowe zagadki.

Zajęcia prowadzone były w trzech salach. W pierwszej odbywały się zajęcia z robotyki. W drugiej sali umieszczono ekspozycję: Barwy, światło i ruch. Dowiedzieliśmy się na niej co to jest widzenie 3D, jak wytwarza się zdjęcia anaglifowe, co kryje się pod pojęciem „stroboskop”, na czym polega proces tworzenia się tęczy w przyrodzie. Poprzez eksperymenty przy stanowiskach interaktywnych dowiedzieliśmy się wiele o barwach, kinie, fotografii i złudzeniach optycznych. Z kolei w trzeciej sali bawiliśmy się na interaktywnej platformie do sterowania wirtualnym obiektem na ekranie, zwanej BIG Board, a także rozwiązywaliśmy łamigłówki i zagadki logiczno-matematyczne, w których łatwo było się zaplątać.

Sponsorami naszej wycieczki był Starosta Pilski pan Eligiusz Komarowski oraz nasz Starosta pan Janusz Drożdż. Dziękujemy im serdecznie, że umożliwili nam wyruszyć w fascynujący świat nauki i poczuć się jak prawdziwi naukowcy.